Gast Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 De grote kabelaanbieders moeten concurrenten tegen 'kostengeoriënteerde tarieven' toegang verschaffen tot hun netwerken. Dat is één van de maatregelen voor de kabelsector waarover de OPTA en de Europese Commissie overeenstemming hebben bereikt. Tot nu toe geven de kabelbedrijven nog geen toegang tot de kabel aan bedrijven als KPN. De kabelaanbieders moeten daarnaast op de tv-rekening duidelijk vermelden welk deel van de prijs betrekking heeft op het transport van programma's en welk deel op de inhoud. Kabelaanbieders moeten hun programmapakket 'ontbundeld' aanbieden. Dit betekent dat aan de afname van het pakket niet de verplichting mag worden verbonden andere diensten of voorzieningen tegen betaling af te nemen, zoals bijvoorbeeld internettoegang, digitale televisie of een decoder. De OPTA wil al langer meer grip krijgen op de kabelmarkt. De Europese Commissie was daar tot nu toe echter geen voorstander van. "Ik ben nog niet overtuigd van de noodzaak van regulering", aldus Eurocommissaris van Mededinging Neelie Kroes vorig jaar tijdens een OPTA-bijeenkomst. Nu is er dan toch overeenstemming over de te nemen maatregelen, stelt minister Laurens Jan Brinkhorst (Economische Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. De maatregelen hebben de nodige voeten in de aarde gehad. "Dit waren zeker geen eenvoudige gesprekken omdat de Europese Commissie, zoals ik u al eerder berichtte, een andere inschatting maakte dan OPTA ten aanzien van de ontwikkeling van alternatieven voor de kabel", aldus Brinkhorst in zijn brief. Bron: http://www.webwereld.nl/articles/40050
Gast Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Hoelang zou het duren voordat ik ipv UPC (die ik nu verplicht moet nemen) bijvoorbeeld Casema kan nemen? <img src="/forums/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Gast Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Fantastisch. Het werd tijd. Ik hoop dat een kabelpakketje gauw goedkoper wordt door deze nieuwe maatregel. Het is tenslotte minstens de helft te duur nu. Iedereen weet van de woekerwinsten van UPC.
dirkjan333 Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 ze moeten gewoon prijzen oorlog ook op de kabel. groeten dj
EL PIÑO Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Citaat: ze moeten gewoon prijzen oorlog ook op de kabel. Prijzenoorlog is voor niemand goed. Zeker, voor de consument begint het leuk maar uiteindelijk betaal je het gewoon in een (nog) mindere service en wat gebeurt er als bedrijven het loodje leggen? Overigens zie ik geen VeCAI kabelaars op elkaars netwerk komen hoor. Die willen elkaar niet beconcurreren. Na jaren zonder, ben ik toch weer van plan een schotel aan te schaffen.
Gast Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Prijzenoorlog is voor niemand goed? Er is toch al jaren bekend dat de kabelaars woekerwinsten maken, dus er kan best wel de helft van het abonnementsgeld af hoor.
Gast Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Citaat: Hoelang zou het duren voordat ik ipv UPC (die ik nu verplicht moet nemen) bijvoorbeeld Casema kan nemen? <img src="/forums/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Je bent toch niet verplicht UPC te nemen?? Waarvoor dan? Kan je geen ADSL krijgen waar je woont? Is een schotel ophangen niet mogelijk bij jou dan?? <img src="/forums/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
joop905 Geplaatst: 1 maart 2006 Geplaatst: 1 maart 2006 Het werd tijd. prijzen oorlog ook op de kabel
Gast Geplaatst: 2 maart 2006 Geplaatst: 2 maart 2006 Het verschil van mening tussen Brinkhorst en de EC is wel grappig. Brinkhorst is van mening dat iedereen naar de kabel kijkt, en om concurrentie te hebben daar dus meerdere providers op moeten (zoals over telefoonkabels). De EC is van mening dat we kabel, Digitenne/KPN over DVB-T, Tele2/KPN over ADSL en Schotel (CDS) hebben. Concurrentie zat dus. Alleen moeten consumenten nog leren gebruik te maken van die keus, iets wat in Engeland al gelukt is. Nu snap ik ook niet helemaal wat men hoopt te bereiken met meerdere providers op het kabelnet. De zenders vragen als het goed is aan iedereen hetzelfde, en de bandbreedte op de kabel (analoog zeker maar ook digitaal) is beperkt. Dus dan krijgen we minder keus in zenders en aan de prijs zal niet teveel veranderen. De situatie is gewoon anders dan met telefoon-carriers.
Gast Geplaatst: 2 maart 2006 Geplaatst: 2 maart 2006 Citaat: De situatie is gewoon anders dan met telefoon-carriers. Dat zal wel, maar als ik telefonie via de kabel af wil nemen. Moet ik ook iig een analoog abonement op de kabelzenders nemen en dat vind ik niet logisch. Dit is koppelverkoop. Als dat afgeschaft wordt is de keuze al een stuk vrijer. Met Vriendelijke Groet <img src="/forums/images/graemlins/xyxthumbs.gif" alt="" />, Wil Weten
Teuniz Geplaatst: 2 maart 2006 Geplaatst: 2 maart 2006 Ik vraag me af hoeveel zin dit heeft. Het is niet waar dat kabelboeren woekerwinsten maken. De kabeltarieven in Nederland zijn zo'n beetje de goedkoopste. In de UK bijvoorbeeld betaal je per maand meer voor minder zenders. Daarnaast is het zo dat het grootste deel van het abonnementsgeld gebruikt wordt voor aanleg en onderhoud van de infrastructuur. De beeldkwaliteit of de mate van uitval door storingen wordt niet meer of minder wanneer andere aanbieders ook hun programma's mogen gaan aanbieden via de kabel. Stel, je hebt nu een kabel-abbo bij Casema, in de toekomst kun je dan misschien een abbo nemen van een concurrent. In plaats van 15,= betaal je dan per maand 12,= aan Casema voor de infrastructuur en 3,= euro aan de nieuwe aanbieder voor het leveren van de programma's. De kans op storingen blijft gelijk, die worden nog steeds door Casema-monteurs verholpen. Ik zie hier niet echt het nut van in. Daar komt nog bij dat naarmate er meer aanbieders komen, er minder frequentieruimte beschikbaar is. Ik denk dat het uiteindellijk alleen maar duurder wordt. De gemeenten hadden niet zo gulzig moeten zijn, zij hebben hun (verouderde) netten tegen woekerwinsten verkocht, de abbonees plukken hier nu de vruchten van... /********************************************/ /* Dreambox 7025+ DVB-S & DVB-C tuner */ /* Stab HH100 rotor */ /********************************************/
leo1949 Geplaatst: 2 maart 2006 Geplaatst: 2 maart 2006 Wat Nuon Eneco Essent etc. kan met 1 hoogspanningsnetwerk en dit geld ook voor de gasleidingen kan ook op de coaxkabel. Was het niet de bedoeling dat er concurrentie zou zijn tussen de energieleveranciers, waarom geen concurrentie op de kabel. <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Citaat: @Teuniz . Ik vraag me af hoeveel zin dit heeft. Het is niet waar dat kabelboeren woekerwinsten maken. Kijk maar eens in de bijlage (Word document) En dat loopt nog maar tot en met 2004. met de progressie daarvan kun je ongeveer nagaan wat we in 2010 zullen betalen. In 3 jaar tijd ca 4 €uro omhoog ex btw en dat is voor alleen het analoge pakket. In 2010 denk ik dus dat je ca 25 €uro -dit is wel 55 GULDEN per maand hoor- voor de kabel kwijt bent incl. een €uroknaak voor het digitale pakket als dit niet duurder word. Is toch 2x de prijs van het familie pakket van CD'S dus voor deze toko mogen we best wel iets aardiger zijn Leo 55 gulden voor dat geld ging je 30 jaar geleden een heel weekend stappen en zat er gegarandeerd 1 verkeerd pilsje tussen <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/forums/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> 1101116-UPC.doc Vroeger waren de kratten bier van hout en moest je zuipen om de kachel aan te houden Waar de darmen vol van zijn loopt de anus van over.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen