Crash-Dummy Geplaatst: 2 mei 2006 Geplaatst: 2 mei 2006 Hallo satvrienden, Zit al een tijd te prutsen met me nieuwe dell pc waar geen rs232-poort op zit. Heb een USB to rs232 9 pins aangeschaft, maar nu kan ik me hummy nog niet programeren. Hij ziet ipv com4, de usb kabel op com7. Je krijgt nu het probleem dat de meeste progjes voor de humax tot com4 instelbaar zijn. Hoe kan ik dit oplossen? Is dit in XP in te stellen? HU2.0 gaat ook maar tot com4. Groetjes, Crash Dummy
butske Geplaatst: 2 mei 2006 Geplaatst: 2 mei 2006 Kijk eens Hier. http://www.sat4all.com/forums/showflat.p...;page=4#1119355
Crash-Dummy Geplaatst: 2 mei 2006 Auteur Geplaatst: 2 mei 2006 Butske, bedankt voor je snelle reaktie. Heb deze topic ff doorgespit, was hem al tegengekomen, heb al meermalen het forum doorgespit. hier word gesproken over com /lpt poorten omzetten in apparaatbeheer. Maar helaas staat deze niet in mijn apparaatbeheer. Nu heb ik wel bij UsB gekeken in apparaatbeheer, maar hier staat bij geadvanceerd alleen maar dat 10% van het systeem bandbreedte gereserveerd is en kun je niets instellen. Ben helaas nog niet verder, maar heb geduld, Heb nog prima beeld op me dreambox. Maar wil me humax ook weer kunnen installeren. In ieder geval bedankt! Op naar de volgende poging.
butske Geplaatst: 3 mei 2006 Geplaatst: 3 mei 2006 Als het kabeltje in de USB poort zit, en de software geinstalleerd is, moet je de nieuwe compoort in apparaatbeheer zien. Bij mij stond die na installatie op com 5. Volgens XP waren com 1-3 en 4 al in gebruik door andere toepassingen. Aangezien er in de toolbox ook progjes zitten die enkel op com 1 werken, heb ik de com 5 toch gewoon veranderd in com 1. Bij mij ging dat goed en alles werkt naar tevredenheid. Ik gebruik een kabeltje van Sitecom. Windows geeft verder geen fouten aan dus ik ga er vanuit dat het dan goed is. P.S Het kabeltje moet wel in de USB zitten, ander zie je de poort niet in apparaatbeheer. Succes.
Crash-Dummy Geplaatst: 6 mei 2006 Auteur Geplaatst: 6 mei 2006 Dit heb ik nu geprobeerd ook met de kabel in de usb, tevens aan de humax gekoppeld. Maar bij mij krijg je dan niets in geadvanceerd, helaas. Dus kan het niet instellen. bij elke poort die ik gebruik geeft ie aan dat de poort al ingebruik is. Heb alles weer verwijderd en opnieuw geinstalleerd. Moet misschien een nieuwe driver hebben, ik blijf het nog even proberen. Anders moet ik maar eenn sweex aanschaffen. Welk type moet ik dan hebben?
Funfreak Geplaatst: 6 mei 2006 Geplaatst: 6 mei 2006 Je kunt van COM4 gewoon COM1 maken op de laptop zelf. Ik heb ook een Dell en een Sweex usb naar RS232. Wel even de nieuwe dirivers voor de Sweex moeten downloaden, maar het werkt perfect met de Humax.
Crash-Dummy Geplaatst: 6 mei 2006 Auteur Geplaatst: 6 mei 2006 Ik had er 1 van een_of_andere_veiling_site besteld, maar die geeft bij installeren in XP een melding dat het niet de juiste Xp driver licentie heeft. Kan wezen dat dat de fout is. Heb de koper gevraagd om een driver voor XP. nog ff afw88 dus. Het gaat niet van een leien dakkie. Maar ik krijg het voor elkaar hoe dan ook. De aanhouder wint!
Crash-Dummy Geplaatst: 8 mei 2006 Auteur Geplaatst: 8 mei 2006 Satvrienden bedankt, Heb het voor elkaar gekregen, Had een huge pins USB to serial converter. Heb gewoon de driver van Sweex gedownload en geinstalleerd. Nu verscheen de instellingen wel in apparaatbeheer. Heb m op com1 gezet. Tsja het is wazig maar het werkte. In ieder geval bedankt voor de moeite luitjes. thnx
Gast Geplaatst: 9 mei 2006 Geplaatst: 9 mei 2006 Hallo satvrienden. Bij dell is het heel makelijk om com 7 naar com 3 te zetten om het modem uit te zetten deze word in deze tijd moderne tijd niet meer gebruikt en met een sweex kabel werkt alles prima bij mijn laptop van dell.
Aanbevolen berichten
Maak een account aan of log in om te reageren
Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten
Account aanmaken
Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!
Registreer een nieuwe accountInloggen
Heb je reeds een account? Log hier in.
Nu inloggen